1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Barbaros Özbuğutu, DeBa Ventures’ın 30 Milyon Dolarlık Yeni Fonunu Duyurdu

Barbaros Özbuğutu, DeBa Ventures’ın 30 Milyon Dolarlık Yeni Fonunu Duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iyzico’nun başarı hikayesi ile Türkiye girişim ekosisteminin yakından tanıdığı Barbaros Özbugutu’nun kurucusu olduğu DeBa Ventures, 30 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu. DeBa Ventures, önümüzdeki dört yıl içinde erken aşama girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Türkiye fintech pazarının yakından tanıdığı Barbaros Özbuğutu, 30 milyon dolar sermeyaye sahip yeni fonunu duyurusunu gerçekleştirdi. Fon, önümüzdeki dört yıl içinde erken aşama girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Lüksemburg merkezli DeBa Ventures’ın ana odağında erken aşama fintech ve B2B teknoloji girişimleri yer alıyor. Fon, Türkiye başta olmak üzere, coğrafya kısıtlaması olmadan gerçek problemler üzerine çalışan yerli ve yabancı girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor. 

DeBa Ventures’ın General Partner pozisyonu, 1 Mart 2024 tarihi itibariyle, Startup Wise Guys’da yaklaşık beş yıldır görev yapan ve 2022’den beri 130’dan fazla yerli ve yabancı erken aşama girişime yatırım yapan Günce Önür’e emanet edilecek. 

DeBa Ventures Kurucu Ortak Barbaros Özbuğutu: “Girişimci kökenli fon sayısının artması gerekiyor‘

DeBa Ventures’ın yeni 30 milyon dolarlık fonuyla ilgili olarak şirketin kurucu ortağı olan Barbaros ÖzbugutuGirişimcilik serüvenimde en verimli çalıştığım fonların başında hep girişimcilik yapmış fon yöneticileri vardı. Dünyada girişimci geçmişli fon sayısının artması gerektiğine inanıyorum. DeBa Ventures’ı kurarken, bu sorumluluğu hissederek harekete geçtik. Girişimcileri odak noktamıza alıp, finansal destek sağlamanın ötesinde, liderlik, strateji, uygulama ve zihinsel sağlık konularında kurucuların yanında olmayı hedefliyoruz dedi.

DeBa Ventures General Partner’i Günce Önür:“Girişimcileri merkeze koyan global bir yatırım fonuyuz“

Şirketin kuruluş aşamasında Barbaros Özbuğutu ile birlikte farklı ekosistemlerdeki örnekleri analiz ettiklerini belirten DeBa Ventures General Partner’i Günce Önür Amacımız bir venture capital fonunun ötesinde, hem girişimcilik ve exit hem de global yatırım tecrübelerimizi harmanlayarak, girişimcilerin kendisini merkeze koyan bir global yatırım fonu olmak. Aktif olarak yatırımlara başladığımız bu dönemde erken aşama girişimlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

DeBa Ventures ekibi, yatırım yaptıkları erken aşama girişimlere sadece finansal destek sunmakla kalmayıp aynı zamanda mentorluk, geniş bir yatırımcı ağına erişim ve küresel genişlemeye rehberlik etme taahhüdünde bulunuyor.

Barbaros Özbugutu’nun iyzico şirketinin PayU tarafından 2019’da satın alınmasının ardından, FinTech sektöründe özellikle sahip olduğu deneyimler, DeBa Ventures’ın portföy şirketlerine sunduğu değeri gösteren önemli bir etken olarak öne çıkıyor. DeBa Ventures ekibi, finansal yatırımların yanı sıra girişimcilerin zihinsel sağlığına odaklanan çeşitli destek programlarını da paylaşmaya hazırlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Barbaros Özbuğutu, DeBa Ventures’ın 30 Milyon Dolarlık Yeni Fonunu Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Menik Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us