1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Nivogo ve Boyner İş Birliği ile 1 Milyona Yakın Ürün Yenilendi

Nivogo ve Boyner İş Birliği ile 1 Milyona Yakın Ürün Yenilendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürdürülebilir iş modellerini öncelikleri arasına alan Boyner, Döngüsel Ekonomi Girişimi Nivogo ile 2021’den bu yana devam eden iş birliği ile çeşitli sebeplerle satışa sunulamayan 1 milyona yakın ürünü yenileyerek yeniden ekonomiye kazandırdı. Yenilenen ürünlerle 8 milyar litre su kullanımının ve 10 milyon kilogram karbon emisyonunun önüne geçildi. 

Perakende dünyasının en büyük problemlerinden biri olan tekstil atığının önüne geçmek üzere harekete geçen Boyner ve Nivogo, son üç yıldır çeşitli sebeplerle satışa sunulamayan ürünleri yeniden ekonomiye kazandırıyor, yenilenen ürünleri sürdürülebilir moda anlayışıyla kullanıcılarla yeniden buluşturuyor.

 

8 Milyar Litre Su Kullanımının ve 10 Milyon Kilogram Karbon Emisyonunun Önüne Geçildi

Boyner ve Nivogo iş birliği ile yenilenen 1 milyona yakın ürünün onarılması ve yenilerinin üretilmesinin engellenmesi sayesinde bugüne kadar 8 milyar litre su kullanımının ve 10 milyon kilogram karbon emisyonunun önüne geçildi. Bir başka deyişle 14,7 milyon insanın 1 yıllık içme suyu ihtiyacına eş değer su tasarrufu yapıldı, 11.319 adet evin yıllık elektrik ihtiyacına eş değer karbon emisyonu önlendi.

 

Eşsiz Yenilenme Yolculuğu ile Ürünler Tekrar Rafa Çıkıyor

Tüm yenilenme yolculuğunu başarıyla tamamlayan ürünler Boyner Outlet mağazalarında, boyner.com.tr’deki outlet kategorisinde ve Nivogo’nun tüm döngüsel mağazalarında kullanıcılarla buluşuyor. Boyner mağazalarında lekeli, kırışık, teşhir ürünü veya reyon defosu gibi sebeplerle satışa sunulamayan ürünlerin yolculuğu Nivogo’nun yenileme merkezine gönderilmesi ile başlıyor. Yenileme merkezine giden her bir ürünün yenileme ihtiyaçlarını belirlemek üzere bir QR kod tanımlanıyor. Belirlenen kod ile ürünün ihtiyaçlarına uygun en doğa dostu rota optimizasyonu sağlanıyor ve ürünün ihtiyacına göre temizlik, lostra, terzi ve ütüleme gibi işlemlerden geçiyor. Her ürünün yüzde 100 hijyen standardını sağlaması için temizleme atölyesinde gerekli dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriliyor. 

Yenileme sonunda ürünlerin kalite standartlarını karşıladığından emin olmak için kalite uzmanları ürünleri özenle inceliyor. Kalite kontrol aşamasını başarıyla geçen ürünler yapay zekâ temelli akıllı fiyat teknolojisi ile ürünün durumuna göre yeniden fiyatlandırılıyor.

Boyner Büyük Mağazacılık Kurumsal İletişim Direktörü Oya Uzun, Boyner ve Nivogo iş birliği ile ilgili “Dünya kaynaklarının sınırsız olmadığını hesaba katarak markaların aksiyonlar alması gerektiğine inanıyor, bu yönde projeler geliştirerek sektörümüze örnek olmayı hedefliyoruz. Nivogo ile olan iş birliğimiz de bu anlayışımızın bir yansıması. Son üç yılda 1 milyona yakın ürünü yenileyerek tüketicilerle buluşturduk. Sürdürülebilir modanın sıklıkla konuşulduğu bu günlerde, Nivogo ile olan iş birliğimiz tüketiciler nezdinde de daha fazla ilgi görmeye başladı. Müşterilerimizden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Nivogo ile döngüsel dönüşüm odaklı farklı projeler için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa, “Boyner ile hikayemizin en başından bu yana birlikte yürüyoruz. 3 yıla yaklaşan iş birliğimiz kapsamında doğrusal ekonomi modeli ile ilerleyen hızlı moda sektöründeki problemlere çözüm getirme hedefimiz doğrultusunda yaşanabilir bir geleceği bizden sonraki nesiller için de mümkün kılmak adına amaç ve gönül birliği yaptık. Sonucunda da ekonomiye yeniden dahil ettiğimiz ürünlerle okyanuslarca suyu kurtarıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Avrupa’nın 1 Numaralı Döngüsel Ekonomi Girişimi olarak ortak hedeflere sahip olduğumuz markalar ile daha sürdürülebilir iyi bir dünya için çalışmaya ve ülkemizi dünyanın Döngüsel Ekonomi Merkezi yapma hedefimiz çerçevesinde faaliyetlerimize devam edeceğiz. En başından beri yanımızda olan çok kıymetli döngüsel dönüşüm marka partnerimiz Boyner ile de sektöre yön veren ve dünyada ses getiren döngüsel dönüşüm hareketini her geçen gün daha da güçlendirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Nivogo ve Boyner İş Birliği ile 1 Milyona Yakın Ürün Yenilendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Menik Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us