‘Salgınlardan eterik yağı ile korunun’

‘Salgınlardan eterik yağı ile korunun’

ABONE OL
Ocak 25, 2024 18:00
‘Salgınlardan eterik yağı ile korunun’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salgınlardan korunma yöntemleri açıklandı

‘Salgınlardan eterik yağı ile korunun’

Esenler Belediyesi öncülüğünde, Şehir Düşünce Akademisi sağlık alanında uzman isimleri bir araya getirdi. Düzenlenen “Şehir ve Sağlık” etkinliğinde konuşan Alternatif ve Holistik Sağlık Uzmanı E. Hülya Giebel artan salgınlara karşı korunmak için dışarı çıkıldığı zaman tuzlu suyla gargara ve burun duşu yapılmasının çok elzem olduğuna dikkat çekti. Giebel, ayrıca eterik yağlarının koklanması, sürülmesinin önlem olacağını belirtti.

Esenler Belediyesi, Şehir Düşünce Akademisi ile daha güvenli bir geleceğe adım atılmasına yardımcı olmak, afete dayanıklı yapılar oluşturma ve felaketler karşısında bilinçli hareket etme yetenekleri kazandırmak amacıyla başlattığı “9 Haftalık Eğitim Atölyeleri”ne devam ediyor. Her hafta farklı bir konu çeşitli uzman isimlerle değerlendirilirken, seminerlerin yanı sıra eğitim atölyeleri ve forum tiyatroları da gerçekleştirilerek farkındalığın artırılması hedefleniyor.

Dokuz hafta devam edecek programın 7’incisi bu hafta sonu “Şehir ve Sağlık” konu başlığında gerçekleştirildi. Dr. Hasan Hüsnü Eren ve Alternatif ve Holistik Sağlık Uzmanı E. Hülya Giebel’in katılımıyla, şehir ve sağlık ile ilgili konular masaya yatırıldı. Düzenlenen etkinlikte konuşan Alternatif ve Holistik Sağlık Uzmanı E. Hülya Giebel salgınlara karşı uyarılarda bulundu.

Özellikle kış aylarının da gelmesiyle artan salgın vakalarından korunmak için çeşitli tavsiyelerde bulunan Giebel, dışarı çıkıldığı zaman tuzlu suyla gargara ve burun duşu yapılmasının elzem olduğunu belirtti. Eterik yağlarının koklanması, sürülmesinin önlem olacağının altını çizen Giebel, “Büyük kalabalıklardan kaçınmak, kalabalık-sıkışık insanların birbirine çok yakın olduğu yerlerden mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekiyor.” dedi.

ÇOCUKLARDA BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRMEK İÇİN NELER YAPILMALI?

Çocuklarda bağışıklığı güçlendirmek için özellikle hazır yiyecekler ve sağlıksız içeceklerden uzak durulması gerektiğini belirten Giebel; mineraller, vitaminler, özellikle D vitamini ve balık yağının tüketilmesinin çocuk bağışıklık sisteminin güçlenmesinde başlıca önlemler olduğunu kaydetti. Hülya Giebel, “Çocukların illa çok temiz olmasını beklemiyoruz, onların oldukları ortama alışmaları bağışıklık sağlamaları için özellikle bunlara maruz kalması gerekiyor ki bir bağışıklık kazansınlar. Beslenmelerinde çok dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle çocuklara hazır yiyecekler yedirmezsek onların temiz ortamlarda bulunmasına dikkat edersek, sağlıksız içeceklerden uzak durmalarını temin edebilirsek zaten onlar bağışıklık kazanacaklar. Çocukların bağışlılıklarının ideal seviyede olması için mineraller, vitaminler, özellikle D vitamini ve balık yağına dikkat etmeliyiz, günlük kullanmalarını sağlamalıyız.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.