1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emirates, 2024’te altı kıtadan 5.000 kabin memurunu işe almaya hazırlanıyor

Emirates, 2024’te altı kıtadan 5.000 kabin memurunu işe almaya hazırlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

  • Yeni katılan personeller mevcut kabin ekibinin sayısını %25 artıracak
  • Havayolu, dünya çapındaki mezunları ve genç profesyonelleri başvuru yapmaya davet ediyor

Emirates, yeni yılı ve Airbus A350’lerden oluşan muhteşem yeni filosunun yaklaşmakta olan gelişini, fark yaratan global bir kabin ekibi işe alım kampanyasıyla kutluyor. 5.000 yeni personel, havayolunun dünyanın en iyi uçak içi deneyim ve hizmetini sunmaktaki istikrarının devam etmesini sağlayacak.

İşe alım kampanyası öncelikli olarak yakın zamanda iş dünyasına adım atacak veya yeni adım atmış kişiler için tasarlandı. Havayolu, öz geçmişlerinde staj veya yarı zamanlı iş bulunan yeni mezunları, bir yıl veya daha fazla konaklama sektöründe veya müşteri hizmetleri alanında tecrübeye sahip olanları ve dünyayı dolaşarak heyecan verici bir kariyere başlamaya hevesli kişileri davet ediyor. İşe alınan yeni personeller dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketinin ve en ikonik markalarından birinin parçası olacaklar. Ayrıca sektördeki en iyi eğitmenler tarafından konukseverlik ve hizmet becerilerini de öğrenecekler.

Dahası, 76 ülkede 140’tan fazla şehirde dünyayı dolaşacak ve Emirates’in kabin ekibi olarak çalışmanın tüm avantajlarından yararlanacaklar. Uygunluk kriterlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İstihdam kampanyası

Emirates’in işe alım ekibi, 2024 yılında, altı kıtadaki 460’tan fazla şehirde, havayolu uçuş ağının genişliğini ve kabin ekiplerinin çeşitliliğini yansıtacak şekilde herkese açık kariyer günleri düzenleyerek değerlendirmeler yapacak.

2023 yılında Emirates, 8.000 kabin ekibi memurunu işe aldı ve pandemi sonrasında hizmetlerini arttırarak 353 şehirde işe alım etkinlikleri düzenledi. Ağustos 2023’te havayolunun kabin ekibi sayısı 20.000’i aştı ve şu anda 21.500’e ulaştı.

Filo ve ağ genişlemesi

Yeni kabin ekibi işe alım kampanyası, Emirates’in merakla beklenen A350’leri yıl ortasından itibaren ve Boeing 777-X’leri de 2025’ten itibaren teslim almaya başlaması kapsamında düzenleniyor. Havayolunun sipariş listesinde 65 adet A350 ve 205 adet 777-9 ile 777-8 bulunuyor. Yeni uçaklar, havayolunun erişim alanını genişletecek ve uçuş ağına yeni rotalar ekleme fırsatı sağlayacak.

Eğitim ve yaşam becerileri

Yeni işe alınan kabin ekibinin tamamı, Emirates yolcularının yıllardır yaşadığı üstün seviyedeki misafirperverlik, güvenlik ve hizmet standartlarını sunmak için sekiz haftalık yoğun bir eğitimden geçiyor. Emirates’in Dubai’deki son teknolojiye sahip akademisinde eğitim gören kabin ekibi; iletişim becerisi, inisiyatif ve liderlik nitelikleri de dahil olmak üzere paha biçilmez beceriler kazanıyor. Çok kültürlü bir ekipte etkili bir şekilde çalışma, zihinsel olarak güçlü olmaya odaklanma ve baskı altında sakin kalma yeteneğini geliştirerek; olağanüstü misafirperverliğin ve hizmetin kalesi ve ikonik bir markanın elçileri haline geliyorlar. Kabin ekibi ayrıca en son eğitim programlarına ve LinkedIn kurslarına da erişebiliyor.

Kabin ekibi topluluğu

Emirates’in çok kültürlü kabin ekibi 140’tan fazla milletten oluşuyor ve 130’dan fazla dil konuşuyor. Bu nedenle yolcular da her zaman kendi dillerinde sıcak ve samimi bir sohbeti yapabiliyorlar. Ekip, topluluk içinde yaşam boyu dostluklar ve sıkı bağlar kurarak daha iyi takım çalışmasını, ortak amaç duygusunu ve ortak hizmet felsefesini teşvik ediyor.

Kabin ekibi, daha yüksek kabin sınıflarında görev yapma ve kabin süpervizörü, amiri veya eğitmeni olma dahil olmak üzere mükemmel bir kariyer gelişimi deneyimi yaşıyor. Bugün havayolunun, zorlu eğitim ve değerlendirmelerini başarıyla tamamladıktan sonra kariyer basamaklarını tırmanan 1.180 kabin amiri bulunuyor. Kabin ekibi ayrıca Emirates Grubu’ndaki boş pozisyonlara başvuru yapma fırsatına da sahip oluyor.

Kabin ekibinin yaşamı

Emirates’in kabin ekibi, hareketli Dubai’de kozmopolit bir yaşam tarzı sürdürüyor. Otelleri, restoranları, eğlence mekânları ve dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olmasıyla tanınan bir şehirde 200 farklı milletten insanla birlikte yaşıyor.

Emirates’in kabin ekibi; rekabetçi ve vergiden muaf bir maaş, uçuş ödemeleri, kâr payına hak kazanma, otel ve konaklama masraflarının karşılanması, imtiyazlı seyahat ve kargo, yıllık izin, yıllık izin bileti, eşyalı konaklama, işe gidiş-dönüşte ulaşım, mükemmel sağlık hizmetleri, hayat ve diş sigortası, çamaşırhane hizmetleri gibi birçok avantajdan faydalanmanın tadını çıkarıyor. Ayrıca, kabin ekibinin arkadaş ve aileleri de yüksek indirimli uçak biletlerinden yararlanıyor. Böylece sevdikleriyle birlikte seyahat eden kabin memurları da unutulmaz anılar biriktiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Emirates, 2024’te altı kıtadan 5.000 kabin memurunu işe almaya hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Menik Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us