1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. İstinye Üniversitesi’nde ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersi açılıyor

İstinye Üniversitesi’nde ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersi açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım Finansman ve İstinye Üniversitesi, üniversite öğrencilerinde finansal okuryazarlığı geliştirmek ve nitelikli insan kaynağının yetişmesine destek olmak amacıyla iş birliği yaptı. Üniversitede 2023-2024 bahar yarıyılında açılacak ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersiyle bugüne kadar sermaye piyasalarıyla tanışmamış öğrencilerin, sektör ve yatırım araçları hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Yatırım Finansman’ın destekleriyle İstinye Üniversitesi’nde 2023-2024 bahar yarıyılında ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersinin açılması için, Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt ve İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş arasında bir iş birliği protokolü imzalandı.

“Genç arkadaşlarımızı sermaye piyasası ile tanıştıracağız”

Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’de sermaye piyasalarının büyümesine paralel olarak hem yeni nesil insan kaynağının hem de genç yatırımcıların bu alandaki ilgisini harekete geçirmek gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda İstinye Üniversitesi ile iş birliği yaparak, 2023-2024 bahar yarıyılında açılacak ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersine katkı sağladık. Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak, finansal okuryazarlığa sunduğumuz katkıyı daha da anlamlandıracak olan bu ders, öğrenci arkadaşlarımızın bu alandaki potansiyelini açığa çıkartmalarına imkân sağlayacaktır. Özellikle son yıllarda sermaye piyasalarının gelişimiyle doğan nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak için böyle bir eğitim projesinin içinde yer almak bizi fazlasıyla gururlandırıyor. Genç arkadaşlarımızı sermaye piyasası ile tanıştırarak, belki de onlara bu alanda bir kariyer fırsatı tanımış olacağız” dedi. 

“Kapımız tüm önerilere açık”

Finansal okuryazarlığın toplumun tüm bireylerini ilgilendiren bir konu olduğunu belirten İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, “Üniversitelerin görevi, her alanda farkındalık yaratmak ve insan kaynağının zenginleştirilmesine katkı sağlamaktır. İstinye Üniversitesi olarak bunu kurumsal ruh olarak kabul ediyor ve kendimizi bu yönde geliştiriyoruz. Yatırım Finansman ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini de hem üniversite ile sektörü bir araya getirmesi hem de insan kaynakları yönünden de bir gelişim sağlaması açısından çok değerli buluyoruz. İlerleyen süreçte bu tarz projelerin geliştirilmesi için bize yeni görevler düşüyor. Kapımız tüm önerilere açık…” diye konuştu.

Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. hakkında

Türkiye’nin ilk aracı kurumu olan Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., Türkiye İş Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın (TSKB) öncülüğünde ve 13 büyük bankanın katılımıyla 15 Ekim 1976 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana hızlı ve istikrarlı bir gelişme göstererek sermaye piyasalarında saygın bir yer edinen Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., tarihinin her döneminde bir ‘güven sembolü’ olarak sektörün öncü kuruluşları arasında yer almıştır. Ülke çapında güçlü ve yaygın bir hizmet ağına sahip olan Yatırım Finansman, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden bireysel ve kurumsal yatırımcılara güvenilir, kaliteli ve hızlı sermaye piyasası hizmetleri vermektedir. Önemli merkezlerdeki 11 hizmet noktası, İnternet Şubesi (YF.COM.TR) ve işlem platformları Yatırım Finansman’ın hizmet ağını oluşturmaktadır.            

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
İstinye Üniversitesi’nde ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersi açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Menik Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us